top of page

Leo i Matija osvojili prvo mjesto u bejzbolu!

Razgovarali smo s dečkima o sportu kojim se bave te o njihovim planovima za budućnost.

U nedjelju, 28. siječnja 2018. Leo i Matija iz 5. c razreda osvojili su 1. mjesto na Kupu Hrvatske u bejzbolu. Natjecanje je održano u Karlovcu.

Dečki treniraju bejzbol već nekoliko godina, a njihova se ljubav prema tom sportu dogodila čim su ga članovi BK Zagreb došli predstaviti u školu. Ubrzo nakon toga postali su i oni članovi tog kluba i odmah krenuli u napad na medalje. ​

Leo i Matija priznaju da su nakon  poraza od BK Karlovac pomalo bili prihvatili da neće pobijediti. No, ipak se nisu predali te su pobijedili. Nakon osvajanja prvog mjesta osjećaju se ponosno što se njihov trud isplatio. Ponos i motivacija za daljnja natjecanja još su veći jer je njihov klub počeo osvajati prva mjesta na turnirima.

Treninzi su, kažu, dosta naporni, ali stignu ih uskladiti sa školskim obvezama. Ponekad se i ozlijede na treninzima ili utakmicama. Iako se mogu dogoditi i ozbiljne ozljede, dečki ne odustaju od ovog sporta. Žele biti zdravi, družiti se, a i treneri su baš zabavni. Nadaju se da će se jednoga dana i profesionalno baviti bejzbolom.

Sljedeća prilika za osvajanje medalje održat će se u Novom Sadu kamo dečki kreću 16. veljače. Želimo im puno sreće i nadamo se da će ponijeti svu potrebnu opremu: dres, rukavicu, palicu, kapu i kečersku opremu.

Matija: Odmah mi  se učinilo fora lamatati palicom.

Leo: Idol mi je Buster Posey.

Imali smo priliku naučiti neke bejzbolske poteze od pravih majstora. U galeriji fotografija pogledajte kako nam je bilo.